Articles

Bill Kaulitz z Tokio Hotel zahajuje sólový projekt BILLY

12. dubna 2016 v 10:23
Bill Kaulitz se pouští do nového sólového projektu pod uměleckým pseudonymem BILLY. Mezinárodní superhvězdy Tokio Hotel prodali po celém světě přes 7 milionů nahrávek, vystupovali pro 500 000 lidí před Eiffelovou věží, vyhráli stovky ocenění a získali platinu v 68 zemích. Zpěvák uprostřed tohoto enormního úspěchu 20. května poprvé vydává 5-songové EP "I'm Not OK", aby zachytil své životní zkušenosti a jízdu na horské dráze z nalezení a ztráty lásky. EP bude k dispozici na všech digitálních platformách po celém světě a jako fyzický produkt přes De-Code LTD sídlící v Los Angeles, v Evropě bude mít distribuci na starosti Chapter One/Universal Music, Caroline ve Spojených státech a Kontor New Media na vybraných územích.

"Love Don't Break Me," první oficiální song, bude venku 29. dubna, a je to minimalistická/elektronická balada, která odráží nový sound a impozantní růst v Billyho hudební paletě.

Tento song je jen jedna část z multimediálního uměleckého projektu, který zahrnuje i ohromující černobílý krátký film režírovaný Shirem Gutziem a Davisem Factorem. Song doprovází také umělecká fotokniha s vybranými snímky z filmu a dalšími originálními fotografiemi režisérů. Ambiciózní umělecký projekt doplňuje série velkoformátových grafických snímků. "Chtěl jsem svobodu, abych v mém životě prozkoumal další oblasti, které jsou pro mě vášní - jako je umění a móda - a pocítil jsem, že čistě hudební projekt by nesplnil moji vizi jako sólový umělec."

Pro nový projekt napsal BILLY songy ve spolupráci s hudebními producenty Pionearem, Shirem Gutziem a svým dvojčetem Tomem Kaulitzem. "Chtěl jsem jít do studia, experimentovat s novými zvuky a po kreativní stránce se nedržet zpátky." BILLY dodává: "Vytvořil jsem pro sebe prostředí, ve kterém jsem necítil žádný tlak a byl schopen zkoušet nové věci a soustředit se jen na tvorbu, aniž bych si dělal starosti o prodeje a propagační nebo marketingové plány."

Budoucí rozšíření tohoto projektu zahrnuje další umělecky řízené iniciativy, jakož i činnosti související s módou. BILLY se objevil na obálce spousty lifestylových magazínů včetně magazínu Interview, L'Uomo Vogue, L' Officiel Hommes a mnoha dalších. "Móda je rozšířením mojí hudby a těším se, až se do tohoto světa ponořím. Věřím, že jdou ruku v ruce, a nemůžu se dočkat, až z toho udělám realitu," řekl BILLY.

Umělecká fotokniha, která zahrnuje limitovanou edici 7" bílého vinylu "Love Don't Break Me" šla neohlášeně do předprodeje 30. března, přičemž prvních 300 kopií jsou podepsané BILLYM. Kniha za 50$ je k dispozici jen na BILLYHO oficiálních webových stránkách a v prvních 12 hodinách se prodalo přes 1000 kopií.

Pro více informací navštivte prosím www.billyofficial.net nebo sledujte BILLYHO na jeho sociálních sítích:


Bill Kaulitz oznamuje sólový projekt s názvem 'BILLY'

11. dubna 2016 v 21:40
Debutový singl z nové EP dorazí koncem tohoto měsíce.


Bill Kaulitz letos plánuje zrenovovat svůj hudební styl, jelikož frontman Tokio Hotel oznámil svůj nový sólový projekt. Pod pseudonymem BILLY zahájí německý zpěvák svou sólovou kariéru EP s názvem "I'm Not OK", které vyjde 20. května.

"Love Don't Break Me", debutový singl z EP, dorazí 29. dubna. Podle tiskové zprávy je to "minimalistická/elektronická balada, která odráží nový sound a impozantní růst v Billyho hudební paletě."

EP přijde s černobílým krátkým filmem (režie Shiro Gutzie a Davis Factor) a uměleckou fotoknihou. Billy o svém novém počinu řekl:

"Pro můj první sólový projekt jsem nechtěl udělat tradiční hudební vydaní. Chtěl jsem svobodu, abych v mém životě prozkoumal další oblasti, které jsou pro mě vášní - jako je umění a móda - a pocítil jsem, že čistě hudební projekt by nesplnil moji vizi jako sólový umělec. Chtěl jsem jít do studia, experimentovat s novými zvuky a po kreativní stránce se nedržet zpátky. Vytvořil jsem pro sebe prostředí, ve kterém jsem necítil žádný tlak a byl schopen zkoušet nové věci a soustředit se jen na tvorbu, aniž bych si dělal starosti o prodeje a propagační nebo marketingové plány."


Bill Kaulitz v dámském stylu

23. ledna 2016 v 19:22
V současné době je módní metropole Berlín věnována Fashion Weeku a ve slavném stanu u Braniborské brány už od pondělí představují návrháři své nejnovější výtvory pro podzim a zimu 2016.

Stejně jako módní značka Lala Berlin, která úterní večer pořádala exkluzivní akci. A mezi hosty se mimo jiné nacházela také hvězda "Tokio Hotel" Bill Kaulitz, který předvedl svůj extravagantní outfit.

26letý se objevil v elegantním kompletu skládajícího se z puntíkované blůzy, černých širokých kalhot s vysokým pasem a klasického bílého saka. Styl, který je vlastně určený spíše dámám, působil na zpěvákovi díky jeho výšce a štíhlé postavě přinejmenším stejně tak elegantně a vhodně. Poutavým prvkem outfitu je bezesporu luxusní sako klasického stylu zdobené černou saténovou klopou.

K výrazné kombinaci zvolil zpěvák barevně sladěné lakýrky a super prsteny dodal svému vzhledu rockový nádech. Přestože se Bill vždy prezentoval nápadnými módními experimenty, svým současným stylem doslova zabodoval. My jsme nadšeni a jeho kombinaci volíme jako outfit dne!

Bill ostatně řekl, že chce v módě udělat vlastní kolekci a má už něco připravené. Jen čeká na ten vhodný okamžik... Bille, na co tedy čekáš, sem s tím!

Z hotelu Adlon se stal Tokio Hotel

13. ledna 2016 v 23:32
V Adlonu vystavoval své fotografie profesor Jochen Blume. Ale když se tam objevil Bill Kaulitz z Tokio Hotel, blesk fotoaparátů byl největší.

Ve skutečnosti to měla být klidná vernisáž fotografií profesora Jochena Blume (90). Ale potom svou účastí překvapili Bill Kaulitz (26) a kolega z kapely Georg Listing (28). A z hotelu Adlon se stal Tokio Hotel.

Blesk fotoaparátů. Tlačenice. Křik! Dospělé ženy znervózněly, když Bill vešel do prvního patra luxusního hotelu. "Právě jsme v Berlíně, abychom pracovali na našem novém albu," vypráví Bill. To by mělo vyjít ještě tento rok. Výstřední hvězda ale nejprve vydá na jaře své sólové album. Pár týdnů zůstane kapela ještě v Berlíně. "Sním o tom jít do Berghainu." Dosud byl nejčastěji v Soho House.

A co tedy dělá v Adlonu? "Naše dobrá kamarádka Patricia Cronemeyer tady organizovala výstavu. Bylo jasné, že se přijdeme podívat!"

Patricia Cronemeyer je nejen dobrou kamarádkou kapely. Advokátka radila muzikantům také v právních záležitostech. Tento večer se ale nebylo o čem dohadovat.

Všichni se shodli: Fotografie profesora Jochena Blume jsou světovou třídou! Kluky z Tokio Hotel sice před svým objektivem neměl, zato tam ale měl světové hvězdy jako Sophii Loren nebo Romy Schneider a Alaina Delona.

[...]
V článku BILDu, který se vztahuje k této výstavě, je také napsáno, že momentálně nemají Tokio Hotel žádný label.

Tokio Hotel podepsali mezinárodní spolupráci se Studio71 - nové album vyjde v roce 2016

5. září 2015 v 11:23
Tokio Hotel společně s vedením Studio71 na koncertě v Los Angeles. Zleva: Georg Listing, Tom Kaulitz, Ralf Osteroth, Ronald Horstman, Bill Kaulitz, Dominik Niederweis, Gustav Schäfer a Alexander Arndt.

Berlín / Los Angeles (ots) -

Tokio Hotel jsou jediná německá kapela, která získala přes 110 národních a mezinárodních ocenění, včetně US MTV
VMA Moonman, pět European Music Awards, čtyři MTV Latin Music Awards a také MTV Japan Music Award. Teď kapela rozvíjí svoji online-službu a vsadila na Studio71, vícekanálovou síť ProSiebenSat.1. Berlínská společnost se v budoucnu bude starat o online nabídku videí s úspěšným kanálem Tokio Hotel TV, který má přes 260.000 odběratelů a přes 70.000.000 zhlédnutí. Tady ukazují čtyři členové kapely videa ze světového turné a poskytují i soukromý pohled do svých životů.

"Jsme velmi rádi a na spolupráci se Studio 71 se velmi těšíme. Sdílíme stejnou vizi a máme pocit, že jsme si dobře sedli, takže každý jde do tohoto projektu s vášní a chce to dělat. To je pro nás vždycky to nejdůležitější," komentoval Bill Kaulitz. "Víme, že s námi jako s kapelou to není vždycky jednoduché, protože máme velmi jasnou představu o tom, co chceme. Ve Studio71 jsme našli partnera, který jde cestu s námi. Máme z toho dobrý pocit."

Tokio Hotel již dříve postavili svou úspěšnou kariéru na mezinárodním inovativním online-formátu a jsou první německou kapelou, která už v roce 2007 založila svůj Youtube dokument "Tokio Hotel TV". Team Tokio Hotel TV doprovází kapelu na jejich koncertech po celém světě, od vystoupení před 500.000 lidmi u Eiffelovy věže přes aftershow-party v Las Vegas až po setkání v backstage s Bamem Margerou. Nejen díky tomuhle se kapela stala jednou z nejúspěšnějších kapel Německa. Prodali více než 7 milionů desek v 68 zemích a získali 160krát zlato a 63krát platinu. Momentálně jsou Tokio Hotel na třetí části svého světového turné v USA, Mexiku, Chile, Peru, Brazílii a Argentině. Po posledním albu "Kings of Suburbia" začaly již přípravy na páté studiové album, které je v plánu na rok 2016. Světové turné bude prodlouženo až do konce roku a zavede Tokio Hotel do dalších evropských zemí.

"Spolupráce s Tokio Hotel je pro Studio 71 první velký krok, aby se etablovalo také do hudebního byznysu a přílákalo umělce jako partnery, kteří by svými online video aktivitami získávali fanoušky mimo oficiální videoklipy," říká Ronald Horstman, generální ředitel Studio 71. "Toko Hotel se už podařilo získat mnoho mezinárodních fanoušků díky kanálu Tokio Hotel TV a ve své video komunitě jsou úspěšní. Velmi se těšíme na budoucí rozšíření kanálu našim týmem specialistů."

[...]

Alpha Industries: Tokio Hotel rockují v bundách Alpha MA-1 během jejich světového turné "Feel It All"

15. dubna 2015 v 16:41

Březen 2015: Poté, co si na několik let vzali volno od koncertování, německá pop-rocková kapela Tokio Hotel se nedávno opět vynořila se svým pátým studiovým albem "Kings of Suburbia". Od vydání v listopadu 2014 se album dostalo na 1. místo iTunes ve 29 zemích.

Zpěvák Bill Kaulitz a jeho dvojče a kytarista Tom Kaulitz jsou již léta pyšnými fanoušky Alpha - naši klasickou MA-1 měli na na sobě na pódiu, ve videoklipech a během rozhovorů s tiskem - takže jsme jim chtěli dát něco speciálního. Tým Alpha Industries Europe navrhl pro kapelu na zakázku ušité bundy MA-1, aby rockovali na pódiu během jejich světového turné Feel It All 2015.

Vzhledem k tomu, že Alpha Industries Europe sídlí v Neu Isenburgu, Německo, tým byl schopen osobně doručit speciální edici bund kapele a jejich crew, když před několika týdny přijeli do Frankfurtu. Fanoušci zdivočeli, když kapela sdílela na Twitteru a Instagramu fotku své bundy Alpha. Přestože bundy MA-1 byly na zakázku ušité speciálně pro členy Tokio Hotel a jejich crew (pro veřejnost nejsou k dispozici), klasické letecké bundy MA-1, Burnett a Valor jsou dostupné na AlphaIndustries.com.

Tokio Hotel - proražení v britských klubech díky novému EP

6. dubna 2015 v 17:03
http://mono-magazin.de/wp-content/uploads/Tokio-Hotel-Live-CMS-Source-e1427972409762.jpg

Musíme přiznat, že jsme zcela nadšeni, jak se Tokio Hotel v posledních měsících ohlásili. Časy masové hysterie jsou pryč. Kluci, kteří jsou již mladými muži, se nesnaží zaujmout superlativy, spíše sází na kvalitu než kvantitu. Vznikli téměř před 15 lety, na kontě mají tři alba #1 a čtyři singly #1 v Německu, přes sedm milionů prodaných desek po celém světě, turné před milionovým publikem po celém světě a armádu fanoušků, kterým kapela vděčí za několik MTV - a nespoečet dalších mezinárodních cen. Ve zkratce: Tokio Hotel měli už tuhle jedinečnou kariéru, o které ostatní kapely můžou jenom snít, a zdá se, jako by teď měla následovat druhá kategorie, která je jiná.

S aktuálním čtvrtým albem "Kings of Suburbia" ukazují Tokio Hotel nový směr, který je sloučen do rocku a elektronických beatů. Tokio Hotel právě nastoupili na 6. místo Breakout Position Music Week Club Chart Breakers ve Velké Británii. Okolnosti: Cazette-Remix "Love Who Loves You Back", který společně s exkluzivními remixy vychází 3.4. na EP "Feel It All".

Nejedná se o žádnou náhodu, protože švédské DJ duo Cazette a ctižádostivý producent Pionear dali "Love Who Loves You Back" a druhém singlu "Feel It All" nový kabát. Pro Cazette bylo velmi rychle jasné, že chtějí jít s Tokio Hotel do studia. Sebastian Furrer (Cazette):

"Když jsme si poslechli nové album, dostalo nás to, protože jsou kluci velmi tvůrčí a celkově napsali spoustu dobré hudby. Je zábavné vidět, že jde kapela dál, může se vyvíjet a předává stále ten stejný pocit, který se k nim prostě hodí."


A Alexander Björklund (Cazette) dodává:

"Pracovat s klukama bylo opravdu super, jsme si velmi podobní, všechno jsme viděli stejně, a měli jsme pocit, že jsme mohli dělat, co jsme chtěli!"


Cazette proměnili "Love Who Loves You Back" v house-ofenzívu. Kromě toho jsou na EP remixy "Feel It All" a "Love Who Loves You Back" od Pioneara:

"Nejdříve jsme pracovali na "Love Who Loves You Back" a já měl nápad, abychom udělali rychlejší beat, který se bude hodit na taneční parket. Myslím si, že verze obou songů perfektně doplňují sound jejich nového alba Kings of Suburbia."

Tom z Tokio Hotel k tomu dodává:

"Stále častěji budeme s někým spolupracovat - pro Tokio Hotel jako kapelu, projekty pro Billa, a kdo ví, možná se někdy postavím do klubu s igelitovým sáčkem před hlavu a budu tam mít DJ-set. Ale milujeme, když jsme ve studiu, píšeme songy, produkujeme - takže budeme více a více s někým spolupracovat, nebo psát i pro jiné interprety. Pro nás všechny je to velké téma.""Feel It All" EP:
"Feel It All" - Main Version
"Feel It All" - Live New Years Version
"Feel It All" - Pioneer Remix
"Love Who Loves You Back" - Pioneer Remix
"Love Who Loves You Back" - Cazzette Remix


Billovy pódiové outfity

6. března 2015 v 17:50
© Marco Marco/Bill Kaulitz
Bill Kaulitz pro MarcoMarco

Na turné Tokio Hotel" si zpěvák Bill Kaulitz navrhl své pódiové outfity sám. Gala.de exkluzivně ukazuje skicy.

"Miluju se měnit"
Jako inspirace pro čtyři různé části, které navrhl společně s Marco Marco (návrhář z LA), sloužily hlavně nynější songy.

"Miluju se měnit. Hudba a móda jsou pro mě životní pocit. Každý song je osobitý, je o něčem jiném a každý den je jiný," říká zpěvák pro Gala.de. Zpěvák, který je známý pro své změny a neobvyklý styl oblékání, měl od začátku jasnou představu, pokud jde o jeho kostýmy. "Outfit na zahájení je velmi hlučný. Celý ve zlatě. Můj nápad byl moderní král. Král předměstí."

Akční postavy jako vzor
V ostatních částech se orientoval například na obrázek zářící akční postavy, nebo se nechal inspirovat rockovým stylem.
K songům z akustického setu navrhl Bill spíše klasický outfit. "Je to klidnější a elegantnější. Yves Saint Laurent je jeden z mých oblíbených návrhářů a inspirací pro tento look."

Kaulitz klade velký důraz na své vystupování, takže pro něj móda a hudba "prostě patří k sobě".


Kelly Clarkson nikdy neslyšela Run Run Run od Tokio Hotel

27. února 2015 v 17:22
Když Kelly Clarkson vydala začátkem týdne svůj nový song "Run Run Run", spousta lidí přišla na to, že se jednalo o cover verzi songu Tokio Hotel.

32letá zpěvačka právě prozradila, že verzi tohoto songu od německé kapely až do dneška nikdy neslyšela!

Kelly nahrála song jako duet s Johnem Legendem a bude na jejím novém albu Piece By Piece, které bude v obchodech od 3. března.

- Wow, právě jsem slyšela verzi Run Run Run! Tak skvělá! Nikdy předtím jsem ji neslyšela?! Někteří fanoušci mě na ni upozornili.
- Jediná verze, kterou jsem z Run Run Run slyšela, bylo piano/zpěv od 1 z autorů, který mi ji poslal před 2 lety??
- No, existují 2 verze skvělého songu! :)
- Nebyli zahrnuti jako autoři songu, protože si myslím, že ho podle vydavatelství nenapsali. Nesnažím se je nerespektovat.
- Je nepříjemné, že jsem nedostala všechny informace a že to vypadá, jako bych jim to ukradla, protože tohle bych žádnému interpretovi nikdy neudělala


* * * * *

Tokio Hotel: Okamžitě jsme si zamilovali tvou verzi, když jsme ji před několika týdny dostali k poslechu a tvoje nahrávací společnost nás žádala o naše vydavatelské údaje


Kelly Clarkson: Ach můj bože, myslíte to vážně? Je mi to moc líto! Respekt za napsání/nahrání úžasného songu & omlouvám se za chybu. Pojďme to opravit! | source
Kelly Clarkson: sama jsem textařka, takže budu napomáhat k tomu, aby se to opravilo. Ráda bych vám poslala originální demo, které jsem dostala. | source

Tokio Hotel: Bez obav! V pořádku! V pohodě! Užij si své vydání!

Tokio Hotel mlsali Gustavův svatební dort

9. ledna 2015 v 16:48
Magdeburk | V tomhle se skrývají různé náplně a více než 18 hodin práce: Čtyřpatrový svatební dort z ruky Liy Lange byl určen pro prominentního ženicha. Jeho jméno: Gustav Schäfer, bubeník kapely Tokio Hotel. 26letý Magdeburčan je podle všeho ženatý. Oficiální prohlášení hudebníka zatím není k dispozici.

Avšak: Frontman Tokio Hotel Bill Kaulitz zveřejnil na svém Instagramu den před Silvestrem fotku ohňostroje. Na další fotce drží bílé balónky. Fanoušci už tuší: Gustav je ženatý.

Na Silvestra spolu s dalšími hvězdami vystupovali Gustav Schäfer, Georg Listing, Bill a Tom Kaulitzovi u Branibroské brány. Jen malý okruh lidí vidělo, že má Gustav na prstě snubní prsten.

Krutá rána pro spoustu teenagerek. V prosinci se rodák z Magdeburku oženil se svou přítelkyní a slavili v malém, intimním kruhu v okolí Schwielowsees u Postupimi.

Součástí svatební hostiny byl sladký, nádherný klenot z Calbe. Svatební dort upekla Lia Lange, majitelka cukrářství La Torta v Calbe. "Byl to nejvýznamější dort, který jsem doposud dělala," těší se 53letá. Lia Lange přiznává, že musela prokázat, že má extra klidné ruce. Přitom ji pomohla hudba, která hrála v pozadí. Koho napadají hity Tokio Hotel jako "Durch den Monsun", "Übers Ende der Welt" nebo dokonce název nové desky "Kings of Suburbia", je vedle. Obyvatelka Calbe má - k lítosti její dcery Sarah (14) - zcela odlišný hudební vkus. Z reproduktorů jí hrají ty nejlepší hity zesnulého pěvce Roye Blacka. Takže je jasné, že jeho odrhovačka "Ganz in Weiß" jí k dortu inspirovala. V této sladkosti se skrývá více než 18 hodin práce. Výsledkem je sladký sen v bílém se čtyřmi patry a ručně vytvořenými růžemi a perlami. Ve čtyřech patrech dortu čekaly pro svatební hosty různé náplně z čokolády, smetany, ovoce a kokosového ořechu. "Unikát, který byl vyroben s láskou a vášní," říká vítězka Gründerpreises 2013. Hosté svatební oslavy dort už dávno snědli. K nim samozřejmě patřili i členové kapely.

Ale jak se vlastně dostala k této jedinečné zakázce? "Rodiče nevěsty jsou dlouholetými spokojenými zákazníky," vysvětluje Lia Lange. "Jsem vděčná, že mi dali důvěru na takovou objednávku." Na otázku, kdo je teď čerstvou manželkou slavného idola, Lia Lange neodpověděla. Alespoň jedna věc se zdá být jistá. Mladá žena je rodačkou z regionu Schönebecker. "Slíbila jsem jim mlčení," říká Lia Lange.

6. března začíná v Londýně turné Tokio Hotel "Feel It All". 23. března budou hrát v Berlíně.Tokio Hotel: Takové bude jejich "poslední jídlo"

22. prosince 2014 v 17:03
Bude to velkolepá oslava: Největší silvestrovskou párty Německa u Braniborské brány v Berlíně poctí svou účastí mega-stars jako Tokio Hotel, David Hasselhoff, David Garrett a Annett Louisan.

Vypadá to jako bláznivý mix - ale jedno mají tito interpreti společné: před show budou všichni hodovat u stejného bufetu.

Cateringová společnost Optimahl bude připravovat takříkajíc "poslední jídlo" pro Toma, Billa & spol. Už je dokonce známo, co si vegetariáni přáli. Krátce před přelomem roku si budou pochutnávat na dýňové ravioli s pomerančovo-estragonovým máslem a pečeným černým kořenem.

David Hasselhoff má raději vydatnější jídlo: Objednal si kachnu se zelím, gratinovanými bramborami a pikantní omáčkou s bezem a pelyňkem.

S tak vynikajícím posilněním předvedou před milionem návštěvníků určitě skvělou show.


Berliner Zeitung: To jsou nejlepší desky roku 2014

22. prosince 2014 v 15:02
Stále hledáte album jako dárek? Nebo potřebujete dobrou hudbu mimo koledy? Náš popový kritik prohledal sbírku desek a prozradil svou top 10 roku 2014.

10. místo: Tokio Hotel - "Kings of Suburbia"
Svět čekal a čekání se vyplatilo: Po pěti letech vydali Tokio Hotel novou desku a "Kings of Suburbia" opravdu zcela vyniká! Inovativnějším a zábavnějším způsobem spojují estetiku staršího synthie-popu se zvukem nové rave hudby pro stadiony, s náznaky R'n'B a všelijakých nepřístojností, které lze těžko zařadit. Velmi dobře se také podařilo rozsáhlé použití autotune-efektů. Pokud Tokio Hotel dříve působili jako rockující manga postavičky, teď spíše působí jako zpívající Šmoulové na speedu. (Universal)

9. místo: FKA Twigs - "LP1"
8. místo: How To Dress Well - "What Is This Heart"
7. místo: 18+ - "Trust"
6. místo: Caribou - "Our Love"
5. místo: Lary - "Future Deutsche Welle"
4. místo: Balbina - "Nichtstun"
3. místo: Kate Tempest - "Everybody Down"
2. místo: Sleaford Mods - "Divide and Exit"
1. místo: SunnO))) + Scott Walker - "Soused"

RECENZE: S Tokio Hotel na mejdan, kde zní disco a angličtina

5. listopadu 2014 v 17:58
Pět let o nich slyšeli jen ti nejvěrnější fanoušci. Tokio Hotel přesto pořád existují, a díky diametrálně odlišnému albu Kings of Suburbia jejich comeback nezůstane bez povšimnutí.

TOKIO HOTEL
KINGS OF SUBURBIA
Universal Music
11 trax / 43:31

Tracklist: Feel It All, Stormy Weather, Run, Run, Run, Love Who Loves You Back, Covered In Gold, Girl Got a Gun, Kings of Suburbia, We Found Us, Invaded, Never Let You Down, Louder Than Love

O nečinnosti jedné z nejvýznamnějších tváří německého showbusinessu se toho napsalo a napovídalo hodně. Když pomineme kauzu, ve které hrála ústřední roli dvojčata Bill & Tom Kaulitzovi a pár umanutých fanynek, ticho uvnitř Tokio Hotel způsobila především absence osobního života jejích členů. Neustálý kolotoč psaní, nahrávání a koncertování byl (minimálně pro bratry Kaulitzovy) údajně natolik vyčerpávající, že po vydání Humanoid se každý z nich vydal svojí cestou, přičemž dvojčata zamířila do Los Angeles.

Rok a půl trvající nicnedělání a dlouhá šňůra večírků, kterou spolu nerozluční Tom a Bill v Americe absolvovali, se na Kings of Suburbia znatelně podepsaly. Část nahrávky totiž tvoří hojně zastupované diskotékové rytmy (Feel It All, Love Who Loves You Back, We Found Us), s nimiž uspět v playlistech komerčních rádií nebude problém. Rána na solar těm, kdo znali a vyznávali Tokio Hotel v dobách minulých anebo pošetilcům, kteří snad věřili v návaznost na atraktivní zvukový vývoj, zachycený předchozí, již zmíněnou deskou Humanoid.

Stejně těžce se rozdýchává absence rodného jazyka. Je pochopitelné, že s angličtinou se lépe roztahují sítě pro zachycení širšího spektra posluchačů. Nehledě na tuto skutečnost, podpořenou všudypřítomnou nelibostí k němčině, jde každopádně zavržení mateřštiny na úkor pocitu, že tohle už nejsou ti samí Tokio Hotel s jejich schopností přesvědčivě ventilovat své pohnutky a emoce.

Poutavé na Kings of Suburbia ale zůstává její nenásilnost a pestrý charakter. Žánrový obrat o sto osmdesát stupňů je zcela zřejmě odrazem toho, co baví a prožívá ústřední bratrská dvojice Kaulitzových. Album přesto není pouhou kompilací diskotékových odrhovaček, jak by se mohlo zpočátku zdát. Nabízí naopak náznaky koketování s módními hudebními styly (electro pop, dubstep...), stejně jako kontrast v atmosféře - Girl Got a Gun a Run Run Run jsou snad nejvíc nesourodé singly, jaké vedle sebe Tokio Hotel kdy postavili. Jakkoliv velká je jejich odlišnost, jednotnost Kings of Suburbia ale nebortí. Už proto, že Girl Got a Gun poslouží jako antidepresivum (chcete-li záchranné lano) k vybřednutí ze svírající deprese Run Run Run pokaždé, kdy by vás snad napadlo podlehnout jejím svodům. A že se tak může dít často...

Posměvačně se ušklíbat na adresu Tokio Hotel dokázal v minulosti z různých důvodů kdekdo a není pochyb, že to tak bude pokračovat i nadále. Fanoušci ale dobře vědí, že má smysl se nenechat ve své přízni zviklat. Kings of Suburbia sice není novátorský masterpiece, obzory díky ukotvení v nových polohách ale bezpečně rozšiřuje. Takže vlastně Alles Gute.

BEST TRAX: Run, Run, Run, Love Who Loves You Back, Kings of Suburbia
ZKUS TAKY: Tokio Hotel - Humanoid, The Rasmus - Black Roses, 30 Seconds to Mars, Love Lust Faith+Dreams
Tokio Hotel vydali své nejdospělejší album. Nic vouastého ale nečekejte

13. října 2014 v 16:02
Z německých Tokio Hotel se stali "králové předměstí". Kings Of Suburbia. Alespoň se tak jmenuje jejich nové album. Jaké je? Rozhodně jiné než ta předchozí.

Na čtvrté řadové album německé klukovské party Tokio Hotel Kings Of Suburbia si museli fanoušci počkat dlouhých pět let. A jedno je jisté. Neuslyší na něm už ty staré... ehm, mladé dobré "školáky" jako dřív. Všichni stárneme. Ale natočili Tokio Hotel "dospělé" album?

Rozhodně dospělejší, ale nic až příliš vousatého (naštěstí, mohou si říci staří fandové) také ne. Na první poslech si všimneme, že Tokio Hotel vydatně zapojili do zvuku elektroniku, i když, jak říká Tom Kaulitz, i k písním původně natočeným čistě za pomoci počítače přidali kvůli zvuku i "živou" hru. Kings Of Suburbia je každopádně zatím žánrově nejpestřejší titul německých hitmakerů. A na první nebo druhý poslech také odhalíme, že vyznění písní je mnohem "temnější" a přemýšlivější než kdy dřív. Což vlastně už naznačil klip k vážné klavírní baladě Run, Run, Run.

Jako singly a potenciální hitovky se točí éterem zmíněná balada Run, Run, Run, hybná a "výhružnější" Girl Got A Gun a do třetice Love Who Loves You Back. Ještě silnější je ovšem například ponurá skladba Masquerade, za kterou by se snad nestyděli ani již dávno dospělí Linkin Park. (Je to jen pocit pisatele článku, nebo i vy cítíte v některých skladbách vliv - nikoliv zásadní, ale přece jen patrný - právě téhle kalifornské party?) Bohužel Masquerade, stejně jako další silný motiv Dancing In The Dark, najdeme pouze mezi bonusy na deluxe verzi alba. Jakoby se vydavatelé báli, že pro původní fandy bodou až příliš "těžké".

Ztratí Tokio Hotel novým, jiným albem autenticitu pro fanoušky, nebo naopak dokáží stárnout se svým publikem? Zdá se, že kapela si zatím vede docela dobře. Kdo nikdy neměl bráchy Kaulitzovy a spol. rád, zřejmě si je nezamiluje ani díky zralejší nahrávce. Ale pokud netrpí předsudky, může ocenit posun kapely, zralejší pohled na svět. Posluchače s rockovějším vkusem ovšem mohou taneční klávesové kusy jako Never Let You Down zklamat. Ale kdo patřil k oddaným ctitelům, ten vývoj Tokio Hotel zřejmě pochopí.

A ještě jedna věc. Zatímco předchozí alba vznikala původně v německé a dodatečně v anglické jazykové mutaci, novinka vychází výhradně v anglické verzi. Tokio Hotel už se spoléhají na nadnárodní publikum. A také potvrzují, jak inspirativní co se týče textů, témat i stylu hudby byl pro bratry Kaulitzovy pobyt v Los Angeles, kde prožili plné tři roky. Právě v amerických nočních klubech pochytili Bill a Tom podle vlastních slov inspiraci ke smíchání tanečně-elektronického a rockového zvuku.


Tokio Hotel natočili svoji nejlepší desku

4. října 2014 v 9:03
Původem německá kapela Tokio Hotel se dlouhou dobu musela potýkat s tím, že je berou vážně jen uječené náctileté žabky. Veřejnost nevěděla, co si o čtyřech klucích z Magdeburgu myslet, ale kritici přeci jen věřili, že v nich něco je. Jestli nad nimi budou chtít lámat hůl teď, po drastické změně stylu, my se nepřipojíme. Tokio Hotel totiž natočili velmi slušnou desku.


Inklinace k synťákům byla lehce patrná už na předchozí desce Humanoid, na aktuální albu Kings of Suburbia ale Bill, Tom, Georg a Gustav alias Tokio Hotel poslali své někdejší rockové ambice k šípku úplně. Teď znějí jako čistokrevný glam rock à la Adam Lambert nebo Cinema Bizarre. Ono už bylo na čase někam se posunout, koneckonců všem členům už táhne na třicet.


Hlavní skladatelé veškerého materiálu - dvojčata Bill a Tom Kaulitzovi - na desce ukazují, že umí napsat dobrou píseň, dokáží překvapit a Bill ví, jak si pohrát se svým hlasem, aby dobře zapadl do skladby a nepohasl mezi nástroji. Nebáli se ani zanevřít na kytary, které byly vždycky jejich poznávacím znamením. A vůbec nejlepší je, že kašlou na to, co se od nich očekává: líbí se jim pop, a tak prostě nahráli popovou desku.


Vyjmenovávat největší pecky desky by nemělo smysl: z patnácti položek snad žádná není vyloženě špatná a hitů je tu tolik, že si tokio-mánií nedotčený člověk říká s majorem Borovičkou: "Jak je to možné?" Slušelo by se ale zmínit vynikající Louder Than Love s půvabnými smyčci a pěknými perkusními přechody, melodicky silnou We Found Us nebo třeba atmosféricky temnou Feel It All.

Nejspornější písní celé stopáže je tak nejspíš Girl Got a Gun, která zaujme originálním aliteračním refrénem, pěkným riffem i chytře zprodukovanou závěrečnou půlmintou, ale song táhne dolů zcela nemístný autotune, který navíc zpěvák nemá vůbec zapotřebí.

Mladí muži se ale taky občas utnou, dubstepový podklad v Never Let You Down je už trochu moc a nemastná neslaná Stormy Weather, dost nešikovně umístěná hned jako druhý track, upoutá snad jen hudbou evokující devadesátkové počítačové hry.

http://i.lagardere.cz/koule/edee/2014/10/covertokio.jpg
Kings of Suburbia je zralá, dobře nahraná deska, jež má svůj charakter. Není vůbec lehké si to přiznat, ale novinka posouvá někdejší teen-idoly o několik úrovní výše. Nenávist, kterou musí snášet hlavně na sociálních sítích, si čtveřice nezaslouží. Už jen kvůli tomuto albu.

Tokio Hotel - Kings of Suburbia
Vydavatelství:
Island Records
Celkový čas: 52:52

Seznam skladeb: Feel It All, Stormy Weather, Run, Run, Run, Love Who Loves You Back, Covered in Gold, Girl Got A Gun, Kings of Suburbia, We Found Us, Invaded, Never Let You Down, Louder Than Love, Masquerade, Dancing in the Dark, The Heart Get No Sleep, Great Day

Hodnocení: 75 %


Tokio Hotel zvou v "Love Who Loves You Back" na láskyplné orgie

2. října 2014 v 15:45
Kapela Tokio Hotel je poslední týdny samé překvapení. Nejprve příjemně šokovala nádhernou baladou "Run, Run, Run", pak přišla s divočinou "Girl Got A Gun" a nyní servíruje povedený retrosound. Vše se točí kolem vydání jejich nové desky "Kings Of Suburbia", která bude k mání již 3. října, a tak asi nemohl existovat lepší timing pro představení prvního plnohodnotného singlu než právě v tomto týdnu.

Song "Love Who Loves You Back" chvíli připomíná Duran Duran, chvíli pro změnu funky song od Maroon 5 a přitom si stále zachovává svoji originalitu. Zaoceánské vlivy nejsou hmatatelné pouze v hudbě, ale i v provedení vizuálu. Kapela Tokio Hotel v něm následuje hlavní moto písně, a tak se ve čtyřech minutách těšte na hromadné orgie plné žhavých doteků a vášnivých polibků.

Hodnocení: 8/10


Tokio Hotel jsou v "Girl Got A Gun" konečně divocí a obscénní

2. října 2014 v 15:44
Vydání nové studiovky Tokio Hotel s názvem "Kings Of Suburbia", která přinese jedenáct (potažmo v deluxe edici patnáct) písní, se nezadržitelně blíží, a tak čtveřice vypouští další ochutnávku. Po baladě "Run, Run, Run" došla řada na skladbu "Girl Got A Gun".

Ta už mnohem více připomíná sound starých dobrých Tokio Hotel, ale rozhodně také tentokrát lze zaslechnout vlivy z Ameriky, kde deska vznikala, což znamená příjemný hudební posun. Protože ani v tomto případě nejde o plnohodnotný singl, klip není zas až tak propracované dílko. Máme tu obscénního králíka (nebo co to je), jakousi podivnou Avatarku a pár dalších zvláštních postaviček, které mají gun a umí ji používat. Celé je to takové... zvláštní.

Mimochodem, hlavním singlem, kterým kapela na trh novinku uvede, byla zvolena skladba "Love Who Loves You Back", jež byla odeslána do rádií v pátek 26. září.

Hodnocení: 6/10
DER SPIEGEL - Polib mě

21. září 2014 v 19:29
Kapela Tokio Hotel byla německým popovým fenoménem nultých let 21. století. Vysvětlit jejich výstup ke globální slávě je stejně tak těžké, jako jejich náhlé zmizení. Dlouhých pět let nebyla žádná nová hudba od kvarteta kolem dvojčat Billa a Toma Kaultizových, kteří šli do kalifornského exilu. Teď vychází s "Kings of Suburbia" nové studiové album. SPIEGEL-spolupracovnice Sonja Hartwig pozorovala kapelu v Los Angeles při natáčení nového videoklipu a zažila několik mladých mužů, "kteří docela nervózně čekají na to, jestli se zdaří jejich comeback."

spiegel_1.png spiegel_2.png spiegel_3.png

Polib mě

Byli teenie hvězdami z vesnice u Magdeburku. Jako megastars utekli do Los Angeles. A dnes?

Bill se líbá. Subjekt. Predikát. Jednoduchá věta, ale věc samotná je komplikovaná. "Ještě nikdy jsem někoho nelíbal před kamerou," říká Bill. "Jsem totálně stydlivý."

První scéna na natáčení v Los Angeles pro video nového singlu Tokio Hotel: Bill Kaulitz sedí uprotřed pohovky, vpravo bruneta, vlevo blondýna, za ním zrzka a kolem něj mladí, pěkní, polonazí lidé, všichni v důvěrném objetí, všichni se líbají.

Druhá scéna: Bill jde podél uličky, cpe se mezi dvě ženy, které se líbají, vezme si jednu; kolem něj mladí, pěkní, polonazí lidé, všichni v důvěrném objetí, všichni se líbají.

Třetí scéna: velmi podobá.

Před čtvrtou scénou sedí Bill v režisérském křesle a vypráví, jak divné to bylo na začátku, a o tomto šoku informuje: rovnou dostal polibek od jedné, která hodně používala jazyk a "trochu jej znásilnila jazykem". Teď si na to ale zvykl. "Zábrany padly."

Bill má na sobě úzké kalhoty a kšandy, horní část těla je nahá. Stojí před starým hotelovým bazénem bez vody, kámen se drolí, barvy se rozpadají, v roce 1932 se tady konaly olympijské závody. Teď se pro čtvrtou scénu shromáždily na zemi bazénu pěkné polonahé ženy, leží důvěrně vedle sebe, Bill to pozoruje a říká: Trochu víc kůže by bylo lepší, člověk přece musí vidět i nějaká prsa.

"Love Who Loves You Back" se jmenuje song, ke kterému se natáčelo video, a "Love Who Loves You Back" je video, se kterým Tokio Hotel říkají, že ještě existují: Příští týden vyjde jejich nové album "Kings of Suburbia".

Teď mají kolem pětadvacítky, jsou něco jako veteráni. Tisková zpráva nahrávací společnosti stylizuje Tokio Hotel k odvážným hrdinům, kteří zcela přesně vědí, že z byznysu nemůže zmizet na pět měsíců, natož pak na pět let. Pro Tokio Hotel platí jiné zákony. Už jednou dobyli svět útokem. Teď to zkusí znovu. Hudbou, která je 100% Tokio Hotel, většinu si dokonce sami produkovali.

Okamžitě vás napadne, že Tokio Hotel nezní jako Tokio Hotel. Kdysi byli Tokio Hotel německým pop-rockem, teď je to spíše pop, ještě k tomu v angličtině, mezitím jedna balada, Tom hraje na klavír a Bill zpívá neobvykle vysokým hlasem. Jinak spíše elektronické, dokonale vystylizované, taneční, mezinárodní klubová kultura.

Bill během natáčecí pauzy o songu "Love Who Loves You Back" říká, že nebere lásku příliš vážně: "Někdy byste měli vzít, co potřebujete, nemusí to vždy být velká láska. Nikdo není rád sám: Ber prostě toho, kdo tě miluje nazpět. Přesto věřím na velkou lásku!"

Polib mě

21. září 2014 v 12:12
Byli teenie hvězdami z vesnice u Magdeburku. Jako megastars utekli do Los Angeles. A dnes?

Bill se líbá. Subjekt. Predikát. Jednoduchá věta, ale věc samotná je komplikovaná. "Ještě nikdy jsem někoho nelíbal před kamerou," říká Bill. "Jsem totálně stydlivý."

První scéna na natáčení v Los Angeles pro video nového singlu Tokio Hotel: Bill Kaulitz sedí uprotřed pohovky, vpravo bruneta, vlevo blondýna, za ním zrzka a kolem něj mladí, pěkní, polonazí lidé, všichni v důvěrném objetí, všichni se líbají.

Druhá scéna: Bill jde podél uličky, cpe se mezi dvě ženy, které se líbají, vezme si jednu; kolem něj mladí, pěkní, polonazí lidé, všichni v důvěrném objetí, všichni se líbají.

6421275.png N59ajxuThf0.jpg


Tokio Hotel, "Kings Of Suburbia", 2014

20. září 2014 v 8:22
Sedm milionů celosvětově prodaných nahrávek, platinová ocenění v 68 zemích a show před 500.000 lidmi u Eiffelovy věže. TV-hvězdy a oblíbenci bulvárního tisku. Superhvězdy v pravém slova smyslu. Kapela, která je tak slavná, že každý její krok byl doprovázen armádou fotografů.

Bill a Tom Kaulitzovi tohle všechno vyměnili za anonymitu Los Angeles. Město, ve kterém vás na ulici málokdy poznají. Metropole, kde paparazzi mají jiné priority. Ideální podmínky, aby kapela vdechla nový život.

"Když jsme přišli do USA, nemohl jsem jméno Tokio Hotel už slyšet. Všeho jsem měl plné zuby," říká Bill. "Museli jsme zjistit, co od života opravdu chceme. Zato jsme nejprve museli dát stranou hudbu a naši kariéru, vyčistit si hlavu a riskovat radikální nový začátek."

"Nebyl jsem si ani jistý, jestli to všechno chci opravdu ještě dělat," souhlasí Tom se svým bratrem. "Vysoká cena, kterou jsme museli zaplatit za náš úspěch, všechno to šílenství, tak jsem si svůj život nepředstavoval. Ale v Los Angeles jsme znovuobjevili to nejdůležitější - naši lásku k hudbě."

Výsledkem je Kings of Suburbia, nové album kapely. Maják songů, které rozzářeně hoří a nikdy nevyblednou. Ovlivněné rokem intenzivního nového začátku a nekonečných eskapád v klubové scéně Los Angeles, toto album ukazuje celé spektrum nového života bratrů, divoké noci, ranní kocoviny. Bezstarostní a nekompromisní.

Od songů jako "Feel It All" a "Girl Got a Gun", které z každého póru dýchají propocenou klubovou atmosféru a protančené noci, k jemným, introvertním zvukům od "Run, Run, Run" (první vydaná skladba) a "Love Who Loves You Back", zažijete dvojčata Kaulitzova na hranici jejich rozumu a střízlivosti. Poznání, že je možné, aby se jejich nový život odrážel v jejich sonzích. Soundtrack ke všem párty, které nikdy nekončí.

Kings of Suburbia oplývá autentičností, protože Tokio Hotel žijí obsah jejich písní, ve kterých noci probouzí k životu.

"Producenti milovali, když jsem přímo z klubu přišel do nahrávacího studia, abych nahrál moje vokály," směje se Bill. "Tak vzniklo mnoho songů. Tyto momenty jsme zachytili přímo."

"Na tohle album šla spousta cigaret, drinků a nocí," doplňuje Tom vědomým úsměvem. "Během nahrávání jsme nepropásli jediný východ slunce."

Kings of Suburbia je tvrdohlavým a nekompromisním prohlášením Tokio Hotel. I když pracovali s dalšími producenty, včetně důvěrného spolubojovníka jako Jost, Rock Mafia a Guy Chambers. Dodatečně uslyšíte nepřeslechnutelné vlivy nejžádanějších Dj's z nejžhavějších klubů Los Angeles. Ale poprvé ve své kariéře převzali bratři Kaulitzovi kormidlo a měli hlavní podíl na práci ve studiu. Tom se ve své nové roli jako hnací síla cítil určitě dobře a tentokrát své dovednosti ukázal nejen na kytaře, ale i na klavíru, bicím a syntezátoru.
 
 

Reklama