breatheheavy.com - rozhovor s Billem

25. listopadu 2014 v 18:30 |  Interviews
Tokio Hotel opustili chaos v Evropě kvůli chaosu nočního života v Los Angeles. Férový obchod?

Kapela strávila posledních pět let zbavováním se tlaku ze slávy, než vydala své nové album"Kings of Suburbia", které je dnes k dostání v obchodech v USA (nebo na iTunes).

"Po posledním albu vydaném v roce 2009 jsme byli unavení," říká zpěvák Bill Kaulitz po telefonu BreatheHeavy.com. "Po tomto albu a veškerém cestování jsme cítili, že potřebujeme novou inspiraci a ani jsme nevěděli, jakou dělat hudbu. Cítili jsme se, jako bychom už všechno udělali, všechno řekli, a já jsem nevěděl, kam jsme chtěli jít a co jsme chtěli dělat. Také osobně jsme potřebovali pauzu. Chtěl jsem vykročit z karéry a žít soukromý život. To jsme v Evropě nemohli, takže jsme se odstěhovali do Ameriky, abychom našli soukromí."

Vysvětluje, že si vzali roční volno, aby poznávali party scénu, poté si vybudovali nahrávací studii a vratili se k práci.

"Myslím si, že jsme od toho všeho prostě museli pryč. Utekli jsme od kariéry. Našli jsme svobodu... mohli jsme jít ven a žít život a být mimo tuto Tokio Hotel bublinu."

Největší změnou je osvobozující nezávislost, kterou mladí, slavní, bohatí hudebníci dostanou, až mají dost zkušeností. Bill a jeho dvojče Tom si nechali prostor, aby zjistli, jakým směrem se chtějí ubírat nejen jako lidé, ale i jako hudebníci. Jsou zodpovědní za směr jejich nového alba a rostoucí zvuk, který je výsledkem pětiletého sebeprůzkumu.

http://bhmaincdn.breatheheavy.com/wp-content/uploads/2014/11/tokio-hotel-breatheheavy2.jpg"Poprvé jsme produkovali a měli čas si vybudovat své vlastní studio. To je poprvé, co jsme si album produkovali sami. Předtím jsme na to nikdy neměli čas."

Když Bill nebyl ve studiu, osvojil si život v klubech.

"Hodně jsem slavil," vzpomíná." Hodně jsem chodil ven. Album je inspirované nočním životem a DJ scénou. Je víc elektronické, než věci, které jsme dělali předtím."

Zeptal jsem se na jeho nedávné party v Los Angeles.

"L.A. je docela nudné, abych byl upřímný. Všechno se zavírá ve 2 ráno a já si na to nemůžu zvyknout, protože jsem z Německa. V Evropě začíná všechno velmi pozdě. Když jsme na party, tak celou noc. Nemůžu si na to zvyknout. Vždycky jsem hodně vystresovaný. Potom mám vždycky pocit, že se musíš hodně opít, aby sis tu noc užil. Musíš najít správné lidi a správné party, aby sis to opravdu užil. Pro mě byla svoboda, že jsem mohl jít do klubu, aniž bych měl u sebe ochranku a někdo mě poznal."

Smál jsem se a zmínil se, že pocházím z Las Vegas, města, kde jste vás po 2. hodině ranní pobízejí pít - tak dlouho, dokud dáváte dýško.

"Miluju Vegas," pokračuje Bill. "Kdykoliv tam můžu jet, tak souhlasím. Je to nejbližší věc k L.A. a můžeš tam slavit jako v Evropě."

Hned další den po našem rozhovoru cestují Bill a jeho dvojče Tom z L.A. do Vegas na poslední povyražení, protože dnes jim začíná promo turné.


"Je to přirozený vývoj," říká Bill k soundu Kings of Suburbia. "Nechtěli jsme se k něčemu nutit nebo diskutovat o tom, jak něco změnit. Prostě se to nějak stalo. Náš první singl a album vyšlo v Německu, když mi bylo 15. Od té chvíle jsme byli jen na turné a vydávali hudbu. Byl jsem velmi mladý. Prostě se to přirozeně vyvinulo. Nikdy jsme si nesedli a dohodovali se o nějakém songu, nebo mluvili o tom, co chceme dělat. Prostě se to stane."

Jejich hudba se vyvinula z rocku do elektronické hudby, k tomu přidali piano, bicí a syntezátory, aby vytvořili originální songy jako je jejich první singl "Love Who Loves You Back", který produkovali Rock Mafia a pojednává o bláznovství lásky.


"Spousta lidí, dokonce i moji přátelé, se mi pořád smějí, protože říkají, že jsem beznadějný romantik - mám vyhraněný názor na lásku. Myslím si, že láska je jedinou věcí, kterou nemůžete ovládat. Je to krásná věc. Můžete mít svůj názor a můžete si vybírat, ale v závěru se nikdy nemůžete rozhodnout, do koho se zamilujete. Láska nemá žádné hranice, žádné náboženství. Prostě byste měli milovat toho, kdo vám lásku oplácí a kdo vás dělá šťastným."

Video k tomtu songu je inspirované německým filmem "Parfém", ale já jsem mu řekl, že mi ta orgie připomíná video Britney Spears "I'm A Slave 4 U".

"To je úžasné video, úžasná vibrace. Ve skutečnosti to napadlo i mně. Když jsme to natáčeli, říkal jsem si 'tolik mi to připomíná 'Slave 4 U' video,' což je cool, protože to je jedno z nejlepších videí, které udělala."

Před vydáním alba vydali Tokio Hotel tři videoklipy. Bill říká, že tentokrát chtěli uveřejnit co nejvíc hudby. Tady je příklad jejich měnícího se stylu; legrační, barvité video k songu "Girl Got A Gun".


Minulost kapely, její růst a experimentální život v klubech a mimo ně, je zásluha jejich oddaných fanoušků.

"V dnešní době je nejdůležitější mít skutečnou základnu fanoušků. To je úspěch..., abyste mohli jet na turné a hrát pro lidi, a mít lidi, kteří chtějí přijít a vidět vaši show. Hitparády a prodeje desek se velmi rychle mění. Jeden den máte obrovský hit a další den na vás lidé zapomenou... Naši fanoušci jsou hodně blázniví a my je milujeme. Jsme vděční, že máme tak velmi silnou základnu fanoušků, která toho pro nás tolik udělala."

V době zveřejnění tohoto rozhovoru byli Tokio Hotel celosvětovým trendem na Twitteru.

Ale ještě předtím, než se budou zase plahočit ve stínu nočního života, má Bill zprávu pro jejich fanoušky:

"Nejlepší věcí je vždycky vidět fanoušky. Je tolik lidí, kteří říkají 'oh, kvůli tobě mám takový styl nebo ty jsi mě inspiroval.' Miluju, když můžu inspirovat lidi a fanoušci si jdou za svými sny, aby dosáhli toho, o čem sní. To je krása toho všeho. Prostě chci inspirovat lidi hudbou."


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ter..ka :O Ter..ka :O | 25. listopadu 2014 v 20:21 | Reagovat

Sice vlastne rekl,co v kazdem interview,a chapu,co jinyho na to rict :D ale stejne si to vzdycky rada prectu. Moc sr mi libi,jak mluvi o fanouscich *

2 Ireth Ireth | 25. listopadu 2014 v 20:50 | Reagovat

Z těch rozhovorů za poslední týdny už bych mohla psát referát :-) Pořád to samé dokola jako kolovrátek... Já vím - opakování je matka moudrosti a kluci prostě jen odpovídají ns otázky, které dostanou. Chtělo by to víc originality, páni novináři !
Ale vždycky mě potěší, jak se Bill a Tom zmiňují o tom, že vlastně v L.A. celou dobu jenom nasávali. Aspoň nám dlouho vydrží, když byli bůhví jak dlouho naložení v lihu :-) A ty Billovi řeči o lásce...já si nemůžu pomoct ale na mě z toho řve TWC jak splašený :-D

3 Zuzana Zuzana | E-mail | 25. listopadu 2014 v 21:17 | Reagovat

Ďakujem za preklad. Aj keď sú tie rozhovory stále dokola o tom istom, stále ma bavia. Hlavne, že sa niečo deje:)

4 zuzu zuzu | 25. listopadu 2014 v 21:21 | Reagovat

Taky moc díky za překlad. I když odpovídají pořád na to samé, já si to ráda čtu. Alespoň se je už neptají proč se jmenujou Tokio hotel :D

5 Kaja Kaja | 25. listopadu 2014 v 22:34 | Reagovat

[2]: jo trochu TWC tam je, každopádně Tom Billa miluje mnohem víc než Bill Toma, nevím ale z těch pohledů mi to tak přijde. Nebo to jen Bill lépe kreje :-D

6 Sáruš Sáruš | 25. listopadu 2014 v 22:45 | Reagovat

[5]: Myslím, že on to i v jednom rozhovoru řekl, že Tom bez něj nemůže být daleko víc než on bez Toma :)

7 N N | 26. listopadu 2014 v 8:19 | Reagovat

Když jsou u rozhovoru Bill i Tom, tak je to stručné, protože Tom skáče furt Billovi s těma jeho kidama do řeči, ale když by Billísek dostal sám za sebe víc prostoru a Tom u toho nebyl, tak bysme se možná dozvěděli zajímavější věci, jenže to by se novináři museli líp připravovat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama