Tokio Hotel: Biografie - Úspěšný příběh

14. listopadu 2009 v 14:47

Úspěšný příběh

Jejich styl je výjimečný, jejich sound autentický a s jejich tajuplným a pronikavým vyzařováním ukazují Tokio Hotel publiku okamžitě své kouzlo. Jsou nesporně odlišní a působiví. Úspěch Tokio Hotel není k zastavení….Z 0 na 1.místo v hitparádách, kde se singl "Durch den Monsun" dlouhé týdny držel na top pozicích, zlatá ocenění v Německu a Rakouskou, nominace jako nejlepší nováček v Comet, Echo Award a 1Live Krone a největší chvála od kritiků v celé zemi je teprve jenom začátek. S vydáním jejich debutového alba "Schrei" otevřeli Tokio Hotel další kapitolu jejich senzačního úspěchu. Od toužebného očekávání fanoušků, je teď v plné šíři pásma jejich sound…

Jejich songy burcují. Jejich sound vydává pravé zemětřesení a to se právě děje - můžete získat sílu Tokio Hotel od které není úniku. Kdo tuší nasazenou image, bude poučen: Tokio Hotel jsou skuteční, žijí svým zvukem a mají co říct. Jsou součástí nové generace, mluví z duše. Ve věku, kdy tolik mladých kapel ve svých textech často používá fráze, kterými se snaží něco říct, prezentují Tokio Hotel svůj vlastní, čistý sound, který se rovná: inteligenci a vzrušujícím textům - spojují dynamický, mystický, rockový a moderní zvuk. Na nejvyšší hudební úrovni, jejich písně patří k nejpoutavější německy mluvící produkci těchto dnů. Doba zralá pro Tokio Hotel a budoucnost ukáže, že tahle kapela se může uchytit v soundech a stylech.

Senzační úspěch Tokio Hotel nahodil u některých kritiků otázku, jak tak mladá kapela dokáže být tak živá. Už před prvními sekundami jejich koncertů bylo jasné, že Tokio Hotel přijeli přesně tam, kam patří…"Jsme live a můžeme hrát a také toho chceme víc, než cokoliv
jiného. Protože tohle všechno začalo na pódiu!" vysvětluje frontman Bill. S mnohočetnými živými koncerty dobyli Tokio Hotel v létě 2005 publikum v celé zemi a hráli jako na festivalu Saison před 75 000 diváky.

Tokio Hotel žijí svůj sound. Hudba patří už mnoho let k jejich životu. Frontman a textař Bill zpívá a píše texty již od 9 let. Jeho dvojče Tom hraje na kytaru od 6 let a stejně jako jako bratr byl hudebně podporován jeho nevlastním otcem. Dvojčata společně objevila lásku k hudbě a od té doby jsou na společné cestě. Také když Bill díky své vášni pro zpěv a texty stojí vepředu, jeho bratr Tom ho posiluje na zadní straně pódia a stejně tak má charismatické vyzařování. O světla reflektorů se rádi dělí. Od 10 let začali oba brát vyučování, aby pracovali na svém talentu. Jenom od 2 roky později - v roce 2001 se potkali Bill a Tom na vystoupení v jejich rodném městě Magdeburku s basistou Georgem a bubeníkem Gustavem. Založili Tokio Hotel a ihned začali pracovat na písních. Gustav, který hraje na bubny od 6 let přinesl zkušenosti ze své předchozí práce v kapele.


Jen půl roku po založení hráli Tokio Hotel v mnoha klubech v Magdeburku své první koncerty. "Byli jsme téměř každý víkend na pódiu, hodně jsme hráli a nasbírali jsme první živé zkušenosti jako kapela", vypráví Bill ze společných začátků. Publikum bylo nadšeno jejich koncerty a netradičním vzhledem kapely. Netrvalo dlouho, aby hudební průmysl na ně upřel pozornost. Před dvěmi lety začali Tokio Hotel společně s producentským a textařským týmem z Hamburku tvořený: Peterem Hoffmannem, Pat Benznerem, Dave Rothem a Davidem Jostem; dovést jejich sound na profesionální dráhu. Hoffmann, Benzner, Roth a Jost skládali, produkovali a remixovali už pro (The Doors, Mötley Crüe, Falco, The Corrs, Sarah Brightman, Faith Hill). "Vůbec jsme nemohli uvěřit, že to všechno půjde tak rychle. Myslím tím, že Magdeburk je malé město, což ukazuje, že nějaké možnosti jdou odtud daleko. Rovnou jsme pracovali ve studiu. Tvrdě jsme pracovali a každou volnou minutu našich prázdnin jsme strávili s týmem ve studiu. V této době jsme se velmi hodně naučili a jako kapela jsme společně vyrostili."

Pečlivá práce kapely a rozvíjení jejich soundu stálo pro všechny účastníky od začátku v popředí. "Mezi sebou jsme jako členové rodiny. Nápady a návrhy budou konzultovány, sledovány a zlepšovány. Zkušenost, jít s profíky do studia, ovlivňovalo nás to a inspirovalo. Každý z nás chce dát to nejlepší, každý song by měl být perfektní, takže jsme měli ve studiu zábavu, kterou jsme přemístili na pódium."

Rozmanitý materiál songů sahá od rychlých tracků jako "Schrei" až po bolesti a překážky, které je třeba vyřešit, jako jsou v baladě "Rette mich", píseň o bezmocnosti a odvaze říci ano. Rozmanitost soundu bude nepochybně ovlivněn působivým vokálním výkonem frontmana Billa a s každým songem roste k energickému celkovému dílu. "Jako zpěvák cítím jasný vývoj. S každým songem, který nahrajeme, spojuju dalším krokem se rozvíjet. Jestli u "Durch den Monsun", jednoho z mých favoritů nebo "Lass uns hier raus" - atmosféra je nepopsatelná."

Jedinečnost této kapely je zcela nezpochybnitelná. Tokio Hotel mají své cíle pevně na mušce. A to i přes hit číslo 1 a nyní obrovský úspěchu a každou hodinou roste počet fanoušků, tyto čtyři kluky to nezmění, taky když je země celá pobláznění do Tokio Hotel. Rozvrh je napjatý, okamžitě půjdou s novým albem na turné…Ale už řekli: Tam všechno začalo a tam se dál bude psát úspěšný příběh Tokio Hotel..

_________________________________________________________________


Nikdo na světě není víc připraven na výsluní americké rockové slávy než členové Tokio Hotel. Humanoid je pouze jejich druhé anglické album, následovník Scream z roku 2008, ale pro miliony fanoušků po celém světě jsou již ikonami.

"Věci pro nás v USA právě začínají," říká Bill Kaulitz, frontman kapely, vůdce celosvětové armády černé kůže a nadšenec očních linek. "Co jsme už zažili, bylo prostě skvělé a už se těšíme, až to začne znova."

Největší interpret, který přišel z Německa za posledních dvacet let, Tokio Hotel získali 10x platinu, mají čtyři singly č.1 a vyprodané arény a stadiony po celé Evropě. V roce 2008 získali na MTV Best New Artist VMA.

Jejich cesta k úspěchu byla zahájena v roce 2001, kdy Bill a jeho dvojče Tom - kytarista kapely, založili spolu s basistou Georgem Listingem (22) a bubeníkem Gustavem Schäferem (21) kapelu. Ve věku 10 let začali vystupovat pro malé davy kolem jejich rodného města Magdeburgu, které bylo původně součástí východního Německa.

Vyrůstali v jedné z nejvíce neutěšenějších částí Německa, Bill a Tom byli od svých spolužáků odlišní, téměř cizí. Byli outsideři. Dvojčata věděla, že se z odtamtud musí vymanit.

Tom začal s kytarou balamutit v 7 letech a ve 13 letech spolu s Billem, který už měl špičaté vlasy, upoutali pozornost některých nejznámějších producentů Evropy (včetně producenta Humanoid, Davida Josta) a upevnili svůj upřímný pop-rockový vzorec.

Původní jméno Devilish změnili ještě před vydáním jejich prvního německého alba Schrei. V roce 2005 měli v Německu nejúspěšnější debutové turné od nováčka. V roce 2007 vydali své druhé německé album Zimmer 483 a obrovské evropské haly vyprodali v minutách.

Jako požár získala kapela pozornost celé generace. Ve Francii popularita kapely explodovala. Vyšli z hraní v malém klubu pro 500 lidí k vystoupení u Eiffelovky pro dav 500.000 křičících fanoušků, kteří zpívali slova německých hitů Tokio Hotel. Brzo poté se zapsali do historie, protože se stali první německou kapelou, která měla v hit č.1 v izraelské rádiové hitparádě.

V roce 2008, po vysilujících 43 koncertech, Bill podstupuje operaci cysty na jeho hlasivkách, ale za dva měsíce je opět zpět, krátce nato v roce 2008 vychází poprvé v USA album Scream.

Humanoid je nabitý hodně stejnými emocemi, které je spojují se zástupy mladých fanoušků. A v tomto věku Rock Band a Guitar Hero, nahrávka je plná příležitostí pro účast publika.

První singl "Automatic" je kovová hymna s rozvrstvenými, bzučícími kytarami, nadupanými bicími a falzetovým refrénem, který je jako dělaný pro halu plnou lidí. "World Behind My Wall" redefinuje mocnou baladu s hlubokou introspekcí, hudební důvěrou a neodolatelným refrénem.

Během nehrávání, které se konalo na různých místech, kapela byla v experimentální fázi. Songy nahrávali v Hamburgu, Miami a L.A. "Bill nás přivádí k šílenství, stále chodil s něčím novým, i když staré písně nebyly hotové," říká Tom, který často popichuje svého bratra. "Kromě toho jsme nebyli limitováni a použili jsme nové nástroje."

Na Humanoid je víc elektronických zvuků. První singl "Automatic" se zabývá vztahy mezi každodenními emocemi a vymoženostmi.

"Kolik věcí se automaticky stává každý den?" ptá se Bill. "Dveře se automaticky otevírají a zavírají, řazení v autě, fotoaparát fotí - tohle všechno jsou vždy pozitivní věci, ale když se mechanická kvalita setkává s láskou, najednou se stává velmi negativní. Láska má být spontánní a pravá, nikdy ne automatická a chladná. To je téma, které hýbne lidmi."

Spolu s novými zvuky, novými předměty, novou live show a dokonce Billovým novým stylem, dlouholetí fanoušci stále najdou spojení k poctivosti a emocím Tokio Hotel.

"Naše fanoušky milujeme, protože jsou nejhlasitější ze všech a dělají takové šílené věci," říká Bill. "Vždycky nás podporují bez ohledu na to, co se stalo, a že už se toho stalo hodně."

 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Evuš Evuš | 14. listopadu 2009 v 14:55 | Reagovat

moc pěkně jsi to sepsala ;)

2 Babunek Babunek | Web | 14. listopadu 2009 v 14:58 | Reagovat

skvělé, skvělé a do třetice skvělé..

3 Evule Evule | E-mail | Web | 14. listopadu 2009 v 14:59 | Reagovat

[1]: to jsem nepsala já, akorát jsem to přeložila :D první část je asi čtyři roky stará z tokiohotel.de a druhá část je z youtube channelu ;)

4 ˙˙in love˙˙ ˙˙in love˙˙ | 14. listopadu 2009 v 15:05 | Reagovat

nádherný.......takový dokonalý shrnutí......

5 Baziii Baziii | Web | 14. listopadu 2009 v 15:08 | Reagovat

"Naše fanoušky milujeme, protože jsou nejhlasitější ze všech a dělají takové šílené věci," říká Bill. "Vždycky nás podporují bez ohledu na to, co se stalo a to už se toho stalo hodně."

<333

6 Exinkaa Exinkaa | Web | 14. listopadu 2009 v 15:11 | Reagovat

Krásně napsáno <3

7 Cady & Enemy Cady & Enemy | Web | 14. listopadu 2009 v 15:12 | Reagovat

"Milujeme naše fanoušky..."

A my milujeme vás ♥ :-)

8 Lenchen Lenchen | Web | 14. listopadu 2009 v 15:14 | Reagovat

Hezky napsané ♥

9 ElisabeTH ElisabeTH | 14. listopadu 2009 v 15:33 | Reagovat

Je to úžasné!! Přesně tak jak to je, moc krásné, opravdu! ♥

10 kiki kiki | 14. listopadu 2009 v 17:05 | Reagovat

Moc krásné ty poslední dvě věty jsou nejkrásnější!My Vás taky milujeme a nikdy nepřestaneme zůstaneme pořád s Váma na to se můžete spolehnout!We love Tokio Hotel a hlavně já =))

11 TokioLaFee <3 TokioLaFee <3 | Web | 14. listopadu 2009 v 17:38 | Reagovat

moc krásně napsané <3 je to krásné s nimi vyrůstat,nebo spíš dospívat  :)

12 Terry Terry | 31. května 2011 v 18:39 | Reagovat

JO S TOU POSLEDNÍ VĚTOU MÁŠ PRAVDU BILLE !!!!!

13 Anča Anča | 3. října 2011 v 12:18 | Reagovat

taky s Billem souhlasím ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama