Srpen 2006Velký narozeninový rozhovor

31. srpna 2006 v 11:18 | Evule |  Interviews
Nyní jsou (skoro) všichni dospělí. V BRAVU mluví kluci z Tokio Hotel o tom, co se v jejich životě dosud změnilo. A prozrazují jejich tajné narozeninové přání…
Úspěšná německá dvojčata budou mít 17! 1.9. mají Tom a Bill z Tokio Hotel narozeniny. Čas na párty není skoro žádný. Ale o dva dny později slaví se svými fanoušky Mega Party - před šílenými kulisy: Loreley - Úskalí ve městě Goarshausen (u Koblence). Tady vystupovali už super kapely jako Metalicca nebo Red Hot Chili Peppers. Teď se zařadí také Bill, Tom, Gustav a Georg do seznamu legendárních festivalových hvězd. Exkluzivně v BRAVU mluví o párty jejich života a jak se stali dospělými.

BRAVO: Je pro vás koncert v Loreley něčím zajímavý?
Bill:
Jo, v každém případě. Vedle našich narozenin oslavíme ještě naši poslední Show v tomto roce. Proto doufáme, že přijde docela hodně lidí a podáme správně dobrý koncert. Kromě toho máme ještě dvě cool předkapely: Sunrise Avenue a Luttenberger-Klug.

BRAVO: Co se vlastně bude dít na vaše narozeniny 1.září?
Bill:
Slyšel jsem, že se chystá překvapení. Dostanu tolik hovorů, že bych si na to potřeboval vyhradit den.

BRAVO: Vědí o tom ostatní?
Gustav & Georg:
Neeee (šklebí se)!

BRAVO: Co si budete dávat mezi sebou?
Tom:
Nic, to my neděláme!

BRAVO: A vy dvojčata?
Georg:
Jo, vzájemně deset Euro (všichni se smějí)!
Tom: Ne, nic si nedáváme. Ani k Vánocům. Chybí mi jednoduše nápady.
Bill: Já jsem na tom taky špatně.
Tom: Myslím, že narozeniny teď nejsou tak jedinečné.
Bill: Jediné narozeniny budou skvělé v příštím roce našich 18ctin! To chci mít už předem moje auto před dveřmi.

BRAVO: Říkáš, že chceš brzy začít v autoškole?
Bill:
Jo, Tom a já se chceme brzo přihlásit.
Tom: V každém případě. Už se na to těším.

BRAVO: Které auto byste potom chtěli mít?
Tom:
To je mi jedno. Hlavní věc je, aby jezdilo. Myslím, že když je auto opotřebované, tak je nejlepší.
Bill: To ale potom není tak špatné, když člověk vrazí do stromu (směje se)!

BRAVO: Gustave, ty máš ale také brzo narozeniny…
Bill (ke Gustavovi):
Kdy máš vlastně narozeniny?
Gustav: 8.9. ! Mohl bych se vsadit, že to zase promarníte. Zase jeden den příliš brzy - to je přece každý rok stejné.

BRAVO: Jaktože vždy zapomenete na svoje narozeniny?
Georg:
Já jsem rád, když na moje narozeniny nezapomenu.
Bill: Já na to taky nemyslím. Dokonce jsem promarnil i narozeniny mojí mámy. Já ji zavolal a ptal se, jak to jde a potom to pět položil. A večer jsem potom na to myslel: Sakra, ona má ale dneska narozeniny! Jsem tak zapomětlivý. Doufám že se kvůli tomu nikdo neurazí. To se mi stává dokonce i s vlastními narozeninami.
BRAVO: Gustave, máš už řidičák?
Gustav:
Kdyby byl čas, tak bych ho měl už udělaný. Ještě jsem se nepřihlásil. Ale na začátku roku 2007 se chci do toho v každém případě pustit.
Tom: Cool. Společně s námi. Potom dostaneme množstevní slevu!

BRAVO: Gustave, jak oslavíš svoje 18. narozeniny?
Gustav:
Nebudu nic dělat. Jsou to pouhé narozeniny!
Tom: tedy na moje 18. narozeniny bych tohle nepřipustil.
Bill: Já také!

BRAVO: Těšila by vás oslava jako překvapení?
Bill:
Myslím, že by to bylo totálně cool.
Tom: Ale jenom, když by to nebylo mezi vlastními čtyřmi stěnami. Ty by muselo být na příští den všechno čisté (šklebí se)…

BRAVO: Mnoho fanoušků by vás chtělo na narozeniny zahrnovat dárky. Existuje něco, co už nemůžete používat?
Bill:
V poslední době velmi často dostávám hodně kokosových vosků a sprejů na vlasy. Věřím, že teď to stačí na můj docela dlouhý život (směje se)!

BRAVO: A co by měli udělat vaši přátelé?
Bill:
Totálně mě potěší nějaká kreativní věc. Nakupování není vždy takové umění. Myslím, že je to cool, když člověka napadne něco zvláštního.
Georg: Ale největší dárek pro nás všechny je rozlučkový koncert (všichni přikyvují!)

BRAVO: Myslíte si, že jste v tomto tak posledním drsném roku zralejší?
Bill:
Jo, v každém případě. Hodně jsme toho zažili - to nás nechalo jednoduše rychleji vyrůst. Teď máme mnohem víc zodpovědnosti - musíme se sami hodně rozhodovat. V 16. se to normálně nedělá. Ale přirozeně děláme ještě ty samé věci, jako dříve. Můžeme také udělat hodně zasraných věcí a chyb. To je ale zcela normální.

BRAVO: Pozorujete mezi sebou změny?
Bill: Jen když spolu prohlížíme staré věci. Georg se přirozeně změnil nejméně.
Georg: Já byl vždycky nejširší (směje se)!
Bill: Když se podívám na fotky z dob Devilish - tak tam byl Gustav ještě tak malý. Je sladké, že jako mladí jsme už stáli na pódiu (jejich oči se lesknou!)

BRAVO: Co si myslíte - kdo je z vás nejdospělejší?
Všichni:
Já ( smějí se)
Bill: Ve vážnosti. Georg je nejstarší, ale není dospělý. Myslím, že ostatní se mnou souhlasí!
Tom: Řekl bych, že kluci velmi hodně ode mě pochycují.
Bill: Tom a já přirozeně a potom ti dva ostatní (hlasitě se smějí)!

Přeložila Evule pro http://tokio-hotel-de.blog.cz/
Nekopírovat

Anjel zo štúdia - 2.díl

31. srpna 2006 v 8:44 | Evule |  FF - Anjel zo štúdia
Autor: keren

Keď odíde rýchlo sa umyjem, oblečiem si plavky a idem sa opaľovať do záhrady. Úplne som zabudla, že ku ocinovi majú prísť nahrávať Tokio Hotel. Okrem toho som si myslela, že budú bývať v hoteli. V dome máme na prízemí jeden apartmán so všetkým čo k tomu patrí. Ocko ho zvykne poskytovať tým, ktorí u neho nahrávajú a nebývajú v Hamburgu. Je to pre nich vraj výhodnejšie, lebo môžu nahrávať dokedy chcú a zároveň ušetria čas cestovaním do hotela. Pol hodinku pred desiatou sa idem osprchovať, oblečiem si len riflové kraťasy a tričko, ktoré sa viaže okolo krku. Vytiahnem si z chladničky melón, no len čo sa do neho chcem pustiť, pred domom zastane auto. Vykloním sa z okna a zistím, že chalani dorazili trošku skôr. Vyjdem pred domom, Davidovi vysvetlím situáciu, on len prikývne a počká kým ochránkar vykladá z auta kufre.
"Tak my sa ešte večer uvidíme, " usmeje sa na mňa David, "takže skontrolujem ich, dúfam, že ťa nebudú veľmi hnevať." David je ocov kamarát, takže nemôže chýbať ani na našej dnešnej párty.
Medzitým sa z auta vytrepali chalani, David im ešte niečo povedal, sadol do auta a odišiel. Stáli tam ako také sochy obložené možno dvadsiatimi kuframi. Pohla som sa smerom k nim, že sa aspoň zoznámime.
"Čaute, ja som Keren..." nedokončila som však, prerušil ma Bill:
"Mne je totálne jedno kto si, mal nás tu čakať producent, nemám chuť podpisovať sa ti na všetko možné, rád by som si dal konečne sprchu a vyspal sa..." a už aj sa rútil dnu, rovno do apartmánu. Môj počiatočný šok vystriedalo rozčarovanie. Tom a Georg tomu nevenovali pozornosť, podali mi ruky a začali ťahať svoje kufre dnu. Len Gustav sa usmieval:
"Nič si zo toho nerob, je len fajne nervózny, lebo ráno zistil, že v hoteli kde sme doteraz bývali sa im v práčovni zrazilo tričko, ktoré mal najradšej, potom ho Tom pri maľovaní drgol a líce mal celé čierne od špirály, no a k tomu tá cesta...prejde ho to"
"Mne je to jedno, len neznášam keď na mňa ľudia vyskakújú len tak, pre nič za nič."
Ešte chvíľu sme kecali, potom si odniesol svoje veci dnu. Ja som tam ostala a pozerala na Billove kufre...neodnesiem mu ich ani náhodou, povedala som si a otočila sa a čo nevidím...Z domu vychádza Bill. Príde až ku mne.
"Prepáč, Karen, nechcel som na teba vyletieť, nič si neurobila, ale bol som nervózny."
"Som Keren, nie Karen, ale ok, nehnevám sa, každému niekedy prasknú nervy."
Kývol hlavou, venoval mi jeden úsmev a odniesol si kufre do apartmánu.

Pro 7 - Tv Total

30. srpna 2006 v 22:36 | Evule |  Screenshots

Škola 11

30. srpna 2006 v 16:08 | Evule |  FF - Škola
Autor: baqinac

"Ale nejdřív jim musíme nanosit vodu a nepočítej s tím, že ji za tebe vyčistím a nasedlám." seznámí ho Abigail s prací, kterou, pokud chce jezdit, musí udělat."Jo a to chceš jezdit v tomhle?" ukáže na Tomovi široké kalhoty, když mají vodu nanošenou. "No, tak nic jinýho tady nemám..." "Hm, tak pojď se mnou." Zavede Toma do svého pokoje a začne se přehrabovat ve svých věcech. "A ty boty, to taky nepůjde. Nevešly by se ti do třmenů." prohodí a vytáhne černé, "docela" volné kalhoty, ve kterých jezdí obvykle ona a zelené triko. "Nohy?" "Mám, no..." odpoví Tom, ale radši dodá "42" "Fajn" řekne Abi a hodí po něm modré roztrhané kecky. "Tak se převleč. A jestli ti vadí, že tady ještě budu hledat věci pro sebe, jdi radši do koupelny. První dveře vpravo." řekne a znovu začne hrabat ve skříni. Tom si přeměří kalhoty a boty. "Ještě, že mi nedala takový ty těsný...jak se jim to říká...rajtky!" uvažuje v duchu Tom a začne se převlíkat. "No tě péro!" vyjekne Abigail, když se otočí a uvidí Toma jen v trenkách. Ten se udiveně podívá "někam" k pasu a potom zpátky na Abi. "Cože?" Abi se začervená a otočí se zpátky ke skříni. Rychle, dokud si Tom nazouvá boty, na sebe hodí kalhoty, udělá si culík a navlíkne si tkaničku zpátky do boty.
"Já jsem to zvlád!" vykřikne nadšeně Tom, když před sebou vidí nasedlaného a naužděného koně. "No jasně, a úúplně sám!" dodá ironicky Abi a utáhne podbřišák. "Tady máš chapsy!" hodí po Tomovi kožené návleky a stáhne třmeny u obou sedel. "Hm." prohodí Tom a pečlivě zkoumá ty dva kusy kůže. Po chvilce usoudí, k čemu asi slouží a navlékne si je na ruce. Abigail se válí smíchy na zemi a nemůže přestat. Tom ji přeletí pohledem, začervená se a upraví si chapsy na správné místo. "Tak nasedej" špitne Abi a podrží pravý třmen. Tom se nahoru dostane na první pokus a dokonce chytne správně otěže. Abigail ladně vyskočí na Jolíka a vyjedou. Tomovi to jde, takže s jeho svolením začnou klusat. a to začne vysedávat. "No tak to smekám" řekne Abi, když přejdou do kroku. "Já myslela, že jste na jízdárně byli jen jednou a ty zatím umíš vysedávat." "Myslíš dobře. Byli jsme jen jednou a mě se to strašně líbilo. Tak jsem poprosil tu ženskou, aby jsme jeli rychleji a ona nás to naučila." "A co cval?" zeptá se Abi,ale ani nečeká na odpověď, pobídne Jolíka a už za sebou jen slyší: "To ti nezapomenu! Ale tak teda jeď, Queno, Aspoň jí ukážem, že nejsme žádný másla!"

Malý Bill a Tom :)

30. srpna 2006 v 11:27 | Evule

Hey! 10/06

30. srpna 2006 v 10:13 | Evule |  Hey! - scans 2006

Pro7 - Tv Total

29. srpna 2006 v 23:21 | Evule |  Screenshots
Tak to jsou nejnovejší fotky z pořadu Tv Total, který byl právě teď v Tv a Tokio Hotel tam byli hosti. Dokonce i Gusta řekl pár slov, ale jinak tam mlel pořád Tom a Bill

Anjel zo štúdia - 1.díl

29. srpna 2006 v 18:55 | Evule |  FF - Anjel zo štúdia
Autor: keren
"Keren," počujem ako na mňa ocko kričí, "no poď naspievame tie vokály". Neochotne zatvorím časopis, strčím si do vrecka mobil a zbehnem dole do suterénu. Strčím do dverí hlavu a ticho sa opýtam: "Samantha je ešte tu?" Nemám ju veľmi rada, lepšie povedané ona nemá rada mňa. Keď ma skritizovala prvýkrát ešte som to nechala tak, ale zistila som, že jej vadím stále. Ocko ju našťastie schladil a vysvetlil jej, že keď nedokáže naspievať vokály sama, nech na mňa nevyskakuje. Má bohatých rodičov, ktorí si zmysleli, že ich dcéra bude spevácka hviezda a tak jej platia nahrávanie albumu.
"Je," prikývne ocko, "išla sa osprchovať, to spievanie je vyčerpávajúce ako sama povedala a fajne sa zapotila kým vyspievala všetko tak ako mala." Už nepoviem nič, len prekrútim oči, nasadím si na uši slúchadlá a sústredím sa na spev.
Volám sa Keren a pred mesiacom som mala 17 rokov. Vôbec však na to nevyzerám, len-len, že meriam 160cm. Mám modré oči a dlhé vlasy. Farba neurčitá, mamina tvrdí, že špinavý blond. Mám dvoch starších bratov. Tobias má čerstvých 20 a Markus 23. Pred pol rokom mal svadbu s Ivett a každú chvíľu sa im narodí bábätko. Celá rodina bývame v Hamburgu vo veľkom rodinnom dome. Mamina tu má svoju pracovňu - je módna návrhárka a ocko ma v celom suteréne nahrávacie štúdio, takže vlastne pracuje doma. Je producentom pre viacerých spevákov, alebo skupiny a niektorým aj skladá pesičky. Tobias mu niekedy pomáha s textami a ja raz za čas naspievam vokály.
Po dvoch hodinách je dospievané, vybehnem do podkrovia, rýchlo na seba hodím plavky a utekám ku bazénu. Zastavím sa a takmer mi vypadnú oči z jamôk. Pri bazéne leží natiahnutá na ležadle... Samantha!
"Hm...ahoj, čo ty tu?"
"No čo tak čumíš? Tvoj ocko mi dovolil trošku si u vás zarelaxovať, som vyčerpaná z toho spevu." Prehodí otrávene.
"Vážne? Myslela som si, že ťa to baví."
"Samozrejme, že ma to baví, ináč by som to nerobila, ale aj tak je to veľmi namáhavé."
Už som radšj ticho, lebo hrozí, že ju roztrhám. Skočím do bazéna a poriadne si zaplávem. Akurát sa vynorím a pred domom zaparkuje červený kabriolet. Samantha vyskočí ako keby ju niečo štiplo.
"To je môj šofér." Zahlási ako keby to niekoho zaujímalo, schmatne tašku a uteká k autu.
Konečne sama, pomyslím si a ťahnem si na uterák. Leto ešte len začalo, tak sa chcem pekne opáliť. O chvíľu na sebe zacítim tieň. Otvorím oči a vidím ocka.
"Naštvala ťa Samantha?" opýta sa so smiechom.
"Ako vždy..." nemám náladu baviť sa o tom.
"No, nepoteším ťa. Zajtra organizuje mamina ten večierok a vieš, že Samanthini rodičia na ňom nebudú chýbať..."
"Oki oci jej rodičov ešte zvládnem."
"Tak fajn," usmeje sa na mňa ocko.
Ráno sa zobudím nezvyčajne skoro. Je príjemne teplučko a tak len v nočnej košieľke zídem do kuchyne. Tobias práve raňajkuje.
"Dobré ránko," usmeje sa na mňa.
"Bré, kde sú naši?"
"Mamina ako vždy v robote, príde až okolo šiestej a ocko dačo vybavuje, nepočúval som ho presne čo, on príde poobede."
"Aha..." prehodím s hlavou v chladničke. Nakoniec vytiahnem jogurt a sadnem si ku Tobiasovi.
"Jáj, vidíš, hovoril, že okolo desiatej prídu tí, čo majú nahrávať album, začnú až zajtra, ale že ich máš pustiť dnu a ukázať im apartmán, už tu raz boli, takže všetko poznajú len nech ich má kto pustiť..."
"Kto je to tí?" preruším ho, "a prečo sa o nich nemôžeš postarť ty?"
"Joj no, šak stále ich počúvaš Osaka motel." Uškrnie sa, lebo vie, že to neznášam, "a ja idem do práce, sestrička."


Aachen - 25.08.06

29. srpna 2006 v 12:55 | Evule

Škola 10

29. srpna 2006 v 9:48 | Evule |  FF - Škola
Autor: baqinac

"Dej to sem" šeptne Billovi v kabinetě Abi, když má svojí písemku dopsanou a už se na něj nemůže koukat, jak jen sedí a kouká do papíru. Vděčně se na ni usměje a se slovy: "No jo, matika" jí podá papír a vezme si Abigailinu písemku. Za čtvrt hodiny má příklady spočítaný, takže kopne Billa pod stolem, zkontroluj, jestli je babice zažraná do opravování, vezme si svoji písemku a potichu řekne: "Schválně, jestli tam najdeš chybu!" Bill vykulí oči a rychle začne pročítat příklady. Abigail se začne smát, matikářka se po ní ostře podívá a rychle si od nich vezme kompozice. Času jste měli dost." vyštěkne a vyhodí je na chodbu. Jen co za nima zabouchne dveře, obejme Bill Abigail: Jakto, že ti to trvalo jen čtvrt hodiny? Vypočítat tak těžký příklady..." "No, nejdýl mi trvalo napodobit to tvoje písmo." usměje se Abi. "Ty tak divně píšeš..." zakroutí hlavou a Bill vyjekne: "A co tam bylo za chybu?" "Nic. o, vlastně jsem chtěla vědět, jestli je to písmo hodně jiný." zašklebí se a nazuje si botu, na které jí ještě furt chybí tkanička. "Hm, tak to mě teda nenapadlo..." zamyslí se. "Ale povedlo se ti to. Už v tom máš praxi, co?" "No, u Tammy. Její písmo umím jak vlastní." ušklíbne se a projde dveřmi, které Bill otevřel, před školu.
"Nepustila vás nějak brzo?" podiví se Tom sedící na lavičce před školou. "A nejseš tu ty nějak brzo?" oplatí mu Abi, Tom se jen zašklebí a "nenápadně" naznačí Billovi, že by je mohl nechat o samotě. "Klid, brácha. Já vím, co je slušný chování a taktnost" poplác ho po rameni a naschvál ještě jednou obejme Abi. "Fakt díky. Až budeš něco potřebovat..." poplácá se na hrudi a zmizí. "Co jste tam, prosím tě, dělali?" vyjekne žárlivě Tom. "No...to by bylo na dlouho" usměje se a snaží si utáhnout tkaničku ve vlasech. Jenže Tom jí drkne do ruky, tkanička spadne na zem a vlasy se jí rozletí na všechny strany.
"No, tak to je síla" přemýšlí Tom. "Jeden neptarný pohyb a další tajemství odhaleno." Jenže se natolik soustředí na svou "Výhru", že si Abi stačí chytit vlasy a udržet je v ruce do té doby, než zvedne tkaničku a udělá si culík. "Tak kam půjdeme?" zeptá se chlapce a dodá:"Docela bych potřebovala tkaničku..." podívá se na svojí botu. "No, víš, Bill mi říkal o tom ježdění a ...já bych docela chtěl, jestli to furt platí..." Abigail na něj udiveně pohlédne, protože tohle nečekala. Od Toma ne.

Lass uns hier raus - Back For Good

28. srpna 2006 v 20:28 | Evule |  Random & Fan stuff
Už několikrát jsem slyšela nazpívanou jednu pasáž v Lass und hier raus jinak než je to na CD.
Poslechnout si to můžete tady a tady
Ta melodie se mi zdála ale silně povědomá. Až teď jsem našla tu písnišku, ve které je ta melodie. Zpívají jí Thake That a jmenuje se Back For Good. Na klip se můžete podívat zde

Že by se Bill od nich inspiroval :D ?

Škola 9

28. srpna 2006 v 20:00 | Evule |  FF - Škola
Autor: baqinac

"Tak tohle je Jolík" představí Abi valáška, když prolezou ohradou. "Jolíku, pozdrav!" poklepe mu na nohu a Jolík dvakrát hrábne. "Taky zdravím" usměje se Bill. "Tammy taky jezdí?" zeptá se, ale odpovědi se nedočká, protože Abigail se rozběhne k velké nádobě podobající se vaně. "Uf" oddechne si, když je vana plná vody a přiběhne zpátky k Billovi, který už se odhodlal a Jolíka pohladil. "Jo, většinou jezdíme spolu..." odmlčí se a dojde ke kobylce. "Quena" představí ji a podívá se na Billa. "Už si někdy jezdil?" "Jo, jednou jsme s Tomem byli v nějaký jízdárně, ale to už je docela dlouho..." zasní se Bill. "Hele, tak jestli někdy budeš chtít, tak můžeš přijít. Řekni to i bráchovi." zamíří ven z ohrady. "Jo a prosím tě, moc nerozhlašuj, že máme koně, nerada bych o ně přišla." zesmutní při vzpomínce na otrávené hříbě. Bill jen kývne a už mlčky dojdou zpátky do školy.
"Baba jedna! Je to stará panna!" rozčiluje se Tammy, když přijdou Bill s Abi do třídy. "Klid" poklepe jí po rameni Abigail a sedne si na svou židli. "Jak klid?" vyštěkne Tammy. "Vždyť ty budeš trčet dvě hodiny v tom smradlavým kabinetu!" "Ale nebudu sama" zašklebí se na rozčilenou Tammy a podívá se na Billa, který zrovna něco vykládá Tomovi. Tomu zajiskří v očích, prudce se otočí a vyhledá pohledem Abigail. "Máš odpoledne čas?" "Ne" řekne tázaná. Tomovi zesmutní oči. "Dopisuju kompozici, ale pak..." "Fajn" skočí jí do řeči Tom a otočí se zpátky k dvojčeti.

BILD - Tokio Hotel na ostrově!

28. srpna 2006 v 14:00 | Evule |  Interviews
Před 377 dny vydali Tokio Hotel svůj debutový singl ,,Durch den Monsun". Mezitím jsou Bill (16), Tom (16), Gustav (17), Georg (19) nejúspěšnější popovou skupinou Německa - a od pátku jsou již na startu se svým čtvrtým singlem (,,Der letzte Tag"). BILD zatáhl hitové kvarteto na ostrov Sylt k exkluzivnímu shootingu a k rozhovoru v dunách.
Tom: Máme všude na těle písek - až do nejmenší skuliny.
No, co byste potom dělali na osamělém ostrově v jižním moři…
Georg:
Já si umím představit život v chatě Robinsona.
Tom: Bez elektřiny a tak?
Georg: Hmm, pravda. Potřeboval bych zajisté televizi.
Koho nebo co byste si vzali s sebou na osamělý ostrov?
Georg:
Počítají se dvojčata jako jeden?
Tom: Když by byla volba mezi osobou nebo nějakou věcí, vzal bych si s sebou radši osobu - ta pobaví víc než nějaká televize!
Bill: Já bych si vzal přirozeně mého bráchu!
Tom: Já samozřejmě taky.
Vzali byste si s sebou také kapelu?
Gustav:
Když bych věděl, že se opět vrátím zpět, potom raději ne!
Když byste přesto všichni čtyři ztroskotali, kdo by si vzal na ostrově jaký úkol?
Georg:
Oheň by si vzal přirozeně na starost Gustav, já bych mohl…
Tom (chytá ho za slovo): já bych mohl…
Stát! Proč by měl dělat oheň právě Gustav?
Gustav:
No, protože jsem zásadně ten, co může všechno!
Georg: Gustav má také vždy u sebe takový malý kapesní nůž.
Tom: Gustav je takový malý Robinson Crusoe, je řemeslně nadaný.
Gustav: To výjimečně souhlasí
Tom: … a je jediný ,, Draußi" v kapele. My ostatní nemáme přírodu obzvlášť rádi.
Gustav: Tom by měl na starost maják.
Tom: Nepotřebuju žádný maják - já jsem náhrada slunce.
Gustav: Tom si tam jednoduše stoupne - a my budeme opálení!
Bill: Já nejsem dobrý na nic, nejsem řemeslně talentovaný.
Gustav: Bill ale vždycky může trochu přiříznout květiny.
Na ostrově není žádný McDonald´s…
Bill:
Možná bych mohl vařit.
Gustav: Ty a vařit? Oh, Bože!
Georg: Tedy Gustav a já by jsme mohli v každém případě postavit vor s plachtami.
Gustav: … z pohonných materiálů.
Georg: Gustav by byl lovec a my tři sběrači. Udělali by jsme plán a Gustav by ho vykonal.
A zkušený horolezec Gustav by mohl hrát také roli špeha!
Gustav:
Vlastně to je dobrá nápad, ale kuli moji krátkozrakosti nevidím daleko. Musel bych si teda na ostrov vzít svoje brýle.
Bill: Já bych se nechal od ostatních rád obsluhovat, tak je to také v mém každodenním životě - ostatní mi taky vždycky nosí kufry.
Ty jsi malá hvězda Bille?
Georg:
Hvězda bych neřekl, ale slovo egoistický na něho dobře sedí!
Bill: Jo, jsem velmi egoistický - asi tak posledních 6 let. Kluci museli být vždycky na jevišti a stavět, já jsem nevěděl, jak se člověk namáhá.
Georg: Ty běžíš jen se svou mikrofonovou taškou…
Bill: Nikdy jsem nepomáhal, byl jsem vždy hodně líný. Jsem rád, že moje místo v kapele se nezmění a nebudu muset dále nic dělat.
Zatímco ostatní stavěli, tobě dělali nehty a styling…
Bill:
Ne, to bylo už všechno hotové, já jsem seděl a popíjel rum.
A co vás ostatní štve?
(Všichni se divoce překřičují)
Gustav: Když by měl Bill moje bicí se sraženými hranami, byl bych zmatený.
Bill: To bylo vždy pěkně u Gustava, ostatní se vždycky rozčilovali.
Georg: Bill má právě nejlehčí práci!
Bill: To není vůbec pravda! Vždyť na jevišti vůbec neděláte.
Georg: Nee, jasně…
V září jsou troje narozeniny: Bill a Tom budou mít 17, Gustav bude mít 18 - jak to budete slavit?
Bill:
Tom a já to nebudeme moc slavit.
Tom: Ale 17 není nijak zvláštní, 17 je super, 18 taky.
Bill: 17 je takové poloprázdné.
Tom: Neděje se nic nového. V 16 dostaneš občanku, v 18 můžeš jezdit autem.
Řidičský průkaz si můžete přece nově udělat už v 17cti!
Tom:
Jo, ale potom můžeš řídit jenom s doprovodem rodičů.
Georg: Jo a v jenom určitých spolkových zemích - v Sasku-Anhaltsku je to zakázané!
Bill: Tom a já chceme brzy začít s řidičákem, abychom mohli právě na naše 18. narozeniny vyjíždět!
Tom: Ale žádné skvělé auto, potom by to nebylo tak špatné, když vrazím do stromu.
A jak ty Gustave oslavíš svoji plnoletost?
Gustav:
Brzy sice začnu s hodinami jízdy, ale myslím, že číslo 18 nebudu přeceňovat. Člověk bude přece už o rok starší…
Přeložila Evule pro http://tokio-hotel-de.blog.cz/
NEKOPÍROVAT!

Škola 8

28. srpna 2006 v 12:20 | Evule |  FF - Škola
Autor: baqinac

S rozvázanýma tkaničkama doběhne Abi před hlavní vchod. Podívá se na hodiny v chodbě: "Kruci!" zanadává a vrazí do dveří. Schody bere po třech a v tom spěchu se snaží si udělat culík. "No to snad ne!" podívá se na dvě části gumičky, které jí zůstaly v ruce. "To je dneska den! Ještě ta debilní kompozice. Teď mě ta baba nechá po škole" sehne se, vytáhne tkaničku a použije ji místo gumičky. Zaklepe a bez čekání na odpověď vpadne dovnitř. "Dobrý den" pozdraví sune se do poslední lavice. "Dobré ráno. Pročpak tak spěcháte? Doteď jste měla čas, ne?" sykne babice a ukáže Abi před tabuli. Ta cestou škobrtne o rozvázanou tkaničku a spadne učitelce k nohám. Bába se škodolibě usměje a nečekaně nahlas zařve: "Vstaňte! Jak je vám známo, píšeme kompozici. Nejen, že rušíte spolužáky, ale ještě se předvádíte! Teď laskavě odejděte ze třídy a přijďte za mnou po vyučování." Abigail sebere batoh, který leknutím upustila na zem, otevře dveře a vrazí do dalšího opozdilce. Podívá se na něj a usměje se. Bill. "Radši tam ani nechoď!" poradí, ale to už učitelka připluje ke dveřím, namíří ukazováček ze dveří a se slovy: Slečna Wasserfallová vám to vysvětlí" za nima zabouchne dveře.
Když se Bill vzpamatuje z počátečního šoku, pobaveně se usměje a posadí se k Abigail. "Po vyučování za ní máme jít."řekne dívka, opře si hlavu o zeď a bez okecávání se zeptá:"Proč si šel včera s Tammy?" "Protože jsem chtěl, ale hlavně proto, že..." zarazí se, ale Abi na něj povzbudivě pohlédne. "...protože Tom chtěl jít s tebou a ..." "Takže kdyby to Tom po tobě nechtěl, tak by si s ní nikam nešel?" zeptám se naštvaně. "Šel a rád půjdu znova." podívá se na dívku vedle sebe, která má v očích radost, ale i nedůvěřivost. "Co si to s Tomem udělala?" převede Bill řeč na jiný téma. "Spíš co on udělal se m..." začervená se a otočí hlavu jiným směrem. "Co to, sakra, meleš?" zeptá se sama sebe a vyskočí na nohy. "Přece tady nebudeme dvě hodiny sedět jak trotlové" "Takže jdeme k tobě" "Co?" vykulí oči Abi a málem si sedne zpátky na podlahu, "Chtěl bych vidět koně" dodá na vysvětlenou, když mu dojde, jak to mohlo vyznít. "Tom si stěžoval, že má kvůli nim špinavou čepici, jo?" zeptá se pobaveně, když vyjdou před školu. "Naopak" řekne Bill, ale to, že si Tom čepici nedal ani vyprat jako obvykle, ale dal si ji na noční stolek, si nechá pro sebe.